З наступного року російськомовні школи перейдуть на українську мову, – Новосад

Ганна Новосад

Починаючи з вересня 2020 року усі російськомовні школи в Україні переведуть на викладання українською мовою. Школи національних меншин також перейдуть на українську, але з 2023 року. Об этом сообщает glavnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Міністерка освіти та науки Ганна Новосад розповіла про такі плани МОН в ефірі телеканалу "Прямий".

Цікаво: У Міносвіти планують змінити систему фінансування вишів

Російськомовні школи ще є, проте з вересня 2020 року такі школи переходять на українську мову навчання. Школи мов меншин, які належать до мов Європейського Союзу – з вересня 2023 року. Власне і тих, і тих ми маємо до цього переходу підготувати. Проте в цих школах, які переважно навчатимуться українською мовою все одно зберігатиметься можливість вивчати свій предмет – рідну мову рідною мовою,
– розповіла Новосад.

Варто зазначити, що наразі у Міносвіти немає стратегії щодо мовного питання на окупованих територіях Донбасу. Новосад також наголосила, що уряд переважно націлений на вирішення в першу чергу гуманітарних питань.

Раніше міністерка освіти зазначила, що збирається продовжити реформу системи освіти, розпочату попередниками, а серед її пріоритетів – дошкільне навчання та адаптація до світу, що швидко змінюється.

Новосад про перехід російськомовнтх шкіл на українську:


Джерело статті: “http://24tv.ua/z_nastupnogo_roku_rosiyskomovni_shkoli_pereydut_na_ukrayinsku_movu__mon_n1214487”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя